Cykloturistika

Krásná příroda na Vysočině je jako dělaná na turistiku a cykloturistiku. Okolí hotelu láká řadou silniček s minimálním provozem i lesních cest k příjemnému strávení v sedle při objevování zajímavých míst.

U hotelu se nachází uzamykatelná kolárna s možností dobíjení.

Nechcete-li si cestu naplánovat sami, můžeme Vám doporučit několik tras například:

 • Za Foglarem do Sluneční zátoky (cca 21 km)
  Od hotelu se vydáte směrem na Loukov přímo nebo objížďkou po silnici přes Rejčkov. Dále se dáte na Meziklasí, Koňkovice, Trpišovice, Bilantovu Lhotu do Dobrovítovy Lhoty, kde již odbočíte k řece Sázavě a kolem chatové osady Stvořidla projedete až do Sluneční zátoky. Zpět se vrátíte přej Háj, Mstislavice zpět do Koutů k hotelu Luna.
  Prohlédněte si celou trasu i s jejím výškovým profilem.
 • Za Švejkem do Lipnice (cca 28 km)
  Tato trase je nabitá zajímavostmi, proto doporučujeme více času, než by si vyžádala její délka. Od hotelu se vydáte směrem na Rejčkov, odkud se svezete z kopce přes Dobrou Vodu Lipnickou ke gotickému kostelu sv. Markéty v Loukově. Pokračovat doporučujeme do Dolního Města (gotický kostel sv. Martina), kde se již vydáte ke třem částem Národního památníku odposlechu. Pokračování je do Lipnice nad Sázavou s jejím krásným hradem, rodným domem Josefa Haška a dalšími zajímavostmi. Z Lipnice pak doporučujeme jet přes Bystrou, Záběhlice, Proseč do Rejčkova, odkud je již kousek zpět do hotel Luna.
  Prohlédněte si celou trasu i s jejím výškovým profilem.
 • Zahrádka pod hladinou (cca 12 km)
  Krátký výlet se slušným převýšením přes Horní Paseku k pozůstatkům obce, která byla zatopena při vytváření přehrady Želivka.
  Prohlédněte si celou trasu i s jejím výškovým profilem.
 • Kolem Melechova do Světlé nad Sázavou (cca 28 km)
  Od hotelu se vydáte směrem na Rejčkov, odkud se svezete z kopce přes Dobrou Vodu Lipnickou ke gotickému kostelu sv. Markéty v Loukově. Pokračovat doporučujeme do Dolního Města (gotický kostel sv. Martina) a přes Lipničku do Světlé nad Sázavou, kde je řada zajímavostí. Vracet se doporučujeme přes novou cyklostezku do Smrčné a následně přes Trpišovice, Bilantovu Lhotu do Dobrovítovy Lhoty. Odtud jde pokračovat přes Velikou a Mstislavice zpět do Koutů k hotelu Luna, nebo si cestu zkrátit po lesních cestách na úpatí Melechova.
  Prohlédněte si celou trasu i s jejím výškovým profilem.
 • Za krásami Ledče nad Sázavou (cca 21 km)
  Od hotelu vyrazíte směrem na Kouty a přes Bojiště do Ledče nad Sázavou, kde se můžete seznámit s jejími pamětihodnostmi. Návrat zpět doporučujeme přes Sechov a Kožlí zpět do Koutů k hotelu Luna.
  Prohlédněte si celou trasu i s jejím výškovým profilem.
 • Po stopách gotiky do Humpolce (cca 40 km)
  Prohlédněte si detailní popis a mapku
 • Další trasy okolo Ledče nad Sázavou
  Zde naleznete další inspirativní trasy okolo Ledče nad Sázavou

Turistické trasy pro pěší

Ledeč – Stvořidla, Smrčná, Světlá nad Sázavou; Ledeč – Chřenovice, Budčice, Vlastějovice, Zruč nad Sázavou; Ledeč – Mstislavice, Melechov, Rohule, Loukov, Dolní Město, Lipnice nad Sázavou; Melechov – Dobrovítova Lhota, Vilémovice; Rohule – Koňkovice, Trpišovice, Smrčná;

Cca 6 km je vzdálený kostel obce Zahrádky, která byla zaplavena při napouštění vodní nádrže Želivka (Švihov). Kostel postupně rekonstruují díky veřejné sbírce Spolek Přátelé zahrádky (web).

AKTIVITY A ZÁBAVA UVNITŘ
RestauraceWellness centrum s bazénemBatmobilVirtuální střelnicePidigolf
VENKOVNÍ AKTIVITY
Discgolf/fotbalgolf/parkgolfKurtyLUNAparkRybařeníTuristika a cykloturistikaBěhGPSLyžeOkolíDesítky dalších

POKOJE A CENY     AKČNÍ BALÍČKY