Degustace vína na firemní akci

Domů » Aktivity pro firemní akce » Degustace vína na firemní akci

Zažijte jedinečnou atmosféru degustace vína nebo ochutnávky piva s ubytováním v našem hotelu ve středu republiky mezi Prahou a Brnem. Nabízíme poutavou přednášku zkušeného sommeliera spojenou s degustací kvalitního vína v prostorách konferenčního hotelu. Díky tomu jsou degustace vína ideální jako doprovodný program pro teambuildingy, konference, eventy či jiné firemní akce.

Víno a eventy, jde to dohromady?

Ačkoliv je Česká republika vnímaná spíše jako národ pivařů, přesto má víno zvláštní kouzlo pro mnoho lidí. Vydat se za vínem třeba do vinného sklípku je téměř pro všechny příjemným zpestřením, kdy je člověk vytržen z každodenní reality do jiného světa, ve kterém jde hlavně o to, jak systematickou a poctivou prací přeměnit vinné hrozny v kvalitní víno. Ve víno, které když lidí ochutnají, tak si pochutnají a práci vinaře ocení.

I pro firemní akce je návštěva vinného sklepa či další možnosti spojené s vínem oblíbenou aktivitou. Ale je nemožné v rozumné dojezdové vzdálenosti ve středu republiky najít vinný sklípek na Vysočině. Zvláště když chcete návštěvu výlet za vínem spojit s ubytováním a uspořádáním větší firemní akce, pro kterou je třeba zajistit náležité konferenční prostory apod. Proto jsme u nás v konferenčním hotelu Luna, který je umístěn v samém středu republiky na pomezí Středních Čech a Vysočiny se skvělou dostupností ze všech regionů díky dálnici D1, zareagovali na zájem našich klientů o degustaci vína.

Degustace vína jako ve vinném sklípku

Skutečný vinný sklep v hotelu LUNA Vám nabídnout nedokážeme, ale poutavou přednášku zkušeného sommeliera ano. Během ní se účastníci dozvědí mnoho zajímavostí o víně a jeho výrobě. A podobně jako ve skutečném vinném sklepě se tak přenesou do toho jiného – vinného (i nevinného) světa. Účastníci také získají příležitost se zeptat na všechno, co je o víně zajímá. A zejména ochutnají řadu vzorků vín s odborným komentářem, aby si lépe uvědomili základní charakteristiky vína a naučili se víno opravdu vychutnat. V naší základní nabídce máme vína ze dvou významných moravských vinařství s kvalitními víny – za větší vinařství Vinofol a za menší vinařství Stanislava Mádla či jiná.

Kromě klasické řízené degustace, kdy všichni účastníci ochutnávají postupně stejná vína, po dohodě s organizátorem v případě velkých skupin doporučujeme spíše volnou degustaci, která je spíše nezávazným povídáním zájemců o víně se sommeliérem, přičemž účastníci si mohou ochutnávat vína podle vlastních preferencí.

Zpestření degustace vína při firemní akci

Degustace může být po dohodědoplněna soutěžemi – samozřejmě souvisejícími s vínem. Kvalitní víno jako cena pro vítěze také nepřekvapí. Budete se tak skvěle bavit a užívat si, jako někde ve vinném sklípku. Přijeďte tedy do našeho vinného světa. Díky propojení se školením či teambuildingem v našich konferenčních prostorách může být část firemní akce s takovouto příjemnou relaxací i danově uznatelným nákladem.

U větších skupin bývá běžné i rozdělení na dvě menší části, jednu degustující víno a druhou u degustace piva. Naši klienti si tak mohou vybírat podle svých představ a preferencí. Jen degustace piva a vína stejným hostem zároveň nedoporučujeme.

Pozor, ať Vám neuteče termín

Konference, teambuildingy a jiné firemní eventy se konají celoročně. Ale některé termíny jsou poptávané častěji než jiné. Pokud i Vy máte svůj preferovaný termín, tak nezávazně poptejte Vaši akci co nejdříve, ať se Váš termín neobsadí.