Degustace vína či piva mezi Prahou a Brnem s ubytováním

Zažijte jedinečnou atmosféru degustace vína nebo piva s ubytováním v našem hotelu ve středu republiky mezi Prahou a Brnem. Nabízíme poutavou přednášku zkušeného sommeliera spojenou s degustací kvalitního vína v prostorách hotelu, který je schopen ubytovat až 200 lidí. Díky tomu jsou degustace vína nebo piva ideální i pro firemní akce.

Víno má své zvláštní kouzlo pro většinu obyvatel ČR, ačkoliv je Česká republika zejména v zahraničí vnímaná spíše jako národ pivařů. Vydat se za vínem třeba do vinného sklípku je téměř pro všechny příjemným zpestřením, kdy je člověk vytržen z každodenní reality do jiného světa, ve kterém jde hlavně o to, jak systematickou a poctivou prací přeměnit vinné hrozny v kvalitní víno. Ve víno, které když lidí ochutnají, tak si pochutnají a práci vinaře ocení.

I pro firemní akce je návštěva vinného sklepa či další možnosti spojené s vínem oblíbenou aktivitou. Ale je nemožné v rozumné dojezdové vzdálenosti ve středu republiky najít vinný sklípek na Vysočině. Zvláště když chcete návštěvu výlet za vínem spojit s ubytováním a uspořádáním větší firemní akce, pro kterou je třeba zajistit náležité konferenční prostory apod.

Proto jsme u nás v konferenčním hotelu Luna, který je umístěn v samém středu republiky na pomezí Středních Čech a Vysočiny se skvělou dostupností ze všech regionů díky dálnici D1, zareagovali na zájem našich klientů o degustaci vína nebo piva. Skutečný vinný sklep v hotelu LUNA Vám nabídnout nedokážeme, ale poutavou přednášku zkušeného sommeliera ano. Skutečný vinný sklep v hotelu LUNA Vám nabídnout nedokážeme, ale poutavou přednášku zkušeného sommeliera ano. Během ní se účastníci dozvědí mnoho zajímavostí o víně a jeho výrobě A podobně jako ve skutečném vinném sklepě se tak přenesou do toho jiného – vinného (i nevinného) světa. Účastníci také získají příležitost se zeptat na všechno, co je o víně zajímá. A zejména ochutnají řadu vzorků vín s odborným komentářem, aby si lépe uvědomili základní charakteristiky vína a naučili se víno opravdu vychutnat. V naší základní nabídce máme vína ze dvou významných moravských vinařství s kvalitními víny – za větší vinařství Habánské sklepy a za menší vinařství Stanislava Mádla.

Kromě klasické řízené degustace, kdy všichni účastníci ochutnávají postupně stejná vína, po dohodě s organizátorem v případě velkých skupin doporučujeme spíše volnou degustaci, která je spíše nezávazným povídáním zájemců o víně se sommeliérem, přičemž účastníci si mohou ochutnávat vína podle vlastních preferencí.

Degustaci vína je po dohodě možné proložit i speciálním menu, které vhodně doplňuje jednotlivé druhy degustovaného vína. Právě tímto názorným způsobem si účastníci nejlépe uvědomí, že ke každému jídlu je nejvhodnější jiný druh vína.

Degustace může být po dohodědoplněna soutěžemi – samozřejmě souvisejícími s vínem. Kvalitní víno jako cena pro vítěze také nepřekvapí. Budete se tak skvěle bavit a užívat si, jako někde ve vinném sklípku. Přijeďte tedy do našeho vinného světa. Díky propojení se školením či teambuildingem v našich konferenčních prostorách může být část firemní akce s takovouto příjemnou relaxací i danově uznatelným nákladem.

Degustace piva s ubytováním

V Konferenčním hotelu Luna vycházíme vstříc i našim pivařům. Spolupracujeme s pivovarem Bernard, který nejen, že je z pár kilometrů vzdáleného Humpolce, ale hlavně je téměř každý rok vyznamenáván jako nejlepší pivovar vařící kvalitní pivo. V nabídce má i řadu zajímavých speciálů. Díky naší dlouholeté spolupráci vám můžeme zajistit degustaci přímo se sládkem z pivovaru Bernard. Je osobou nejpovolanější, která má o pivě co říci a dokáže to podat poutavým způsobem.

U větších skupin bývá běžné i rozdělení na dvě menší části, jednu degustující víno a druhou u pivních píp. Naši klienti si tak mohou vybírat podle svých představ a preferencí.