Degustace piva na firemní akci

Domů » Aktivity pro firemní akce » Degustace piva na firemní akci

Není to tak dávno, co organizátoři firemních akcí poptávali téměř výhradně degustace vína. Nyní se však situace obrátila a v současnosti jako doprovodný program školení, teambuildingů skvěle fungují degustace piva. V poslední době dokonce sledujeme, že ochutnávek piva při eventech je dokonce více než degustací vína.

Jak probíhá degustace piva na firemní akci?

Ochutnávka piva může být řízená či neřízená. Ideální formát degustace piva v rámci doprovodného programu eventu se volí vždy podle počtu a složení účastníků i podle času, který můžete na ochutnávku vyhradit.

Při menší skupince do cca 25 osob se mohou všichni shromáždit kolem pípy, kde jim sládek či jiný přednášející řekne všechny zajímavosti o pivovaru, vařených pivech a následně čepuje jednotlivým účastníkům firemní akce malé degustační sklenice piva. Všichni ochutnají, zeptají se, na všechno, co je zajímá, a vše probíhá v příjemné neformální konverzaci. Následně se přerazí pivo na další vzorek a pokračuje se dále.

Při velkém počtu účastníků firemní akce, kteří se chtějí účastnit degustace piva, se volí formálnější varianta, kdy sládek s mikrofonem postupně představuje pivovar třeba i za použití dataprojektoru a plátna. Zde už servírky a číšníci průběžně mezi hosty roznáší načepované degustační sklenice tak, aby mohli společně ochutnat daný vzorek v okamžik, kdy ho už mají všichni před sebou.

Lze to řešit různě a snažíme se vždy najít takové řešení, které si Vaši účastníci nejvíce užijí. Oblíbené jsou i kombinované akce, kde část účastníků si užívá ochutnávku piva a druhá část je na degustaci vína.

Degustace piv z těchto pivovarů

V Konferenčním hotelu LUNA Vám můžeme nabídnout pivní degustace hned několika pivovarů:

Degustace piva Bernard: Pivovar Bernard je již celorepublikově vyhlášený kvalitním pivem, ale pro nás je zároveň i pivovarem regionálním, protože pivo vaří v nedalekém Humpolci. Pro ochutnávky piva je ideální, že má široké spektrum nabízených piv včetně oblíbených speciálů. I když jste o pivovaru Bernard jistě už mnoho slyšeli, ale jen málokdo ochutnal i všechna jeho méně tradiční piva. To můžete v hotelu LUNA napravit. Díky naší dlouholeté spolupráci vám můžeme zajistit degustaci přímo se sládkem z pivovaru Bernard. Je osobou nejpovolanější, která má o pivě co říci a dokáže to podat poutavým způsobem.

Degustace Ledečského piva Šepťák z malého minipivovaru v nedaleké Ledči nad Sázavou. Přes svou nedlouhou existenci má v nabídce až šest zajímavých piv, které stojí za degustaci.

Degustace piva Švihov: Rodinný pivovar Švihov nabízí řadu zajímavých piv s holandskými kořeny. Pokud již dobře znáte česká piva, můžete se tak posunout dále.

Nenechte si utéct volný termín pro Vaši firemní akci s degustací piva

Nejčastějším problémem bývá obsazenost termínu Vaší plánované firemní akce. Proto neváhejte a nezávazně poptejte termín Vaší akce ideálně ihned.